1- Katılımcı kulüpler, Asya Lig katılım formunu doldurarak 05.Ekim.Cuma  gününe kadar organizasyon komitesine göndereceklerdir. Katılım formları ön kayıt ve fikstür için gereklidir.
2- Katılımcı kulüpler, 22 şer kişilik takım sporcu listelerini ve staff listesini 14.Ekim.Pazartesi günü yapılacak toplantıya getirecek yada bu tarihe kadar organizasyon komitesine iletecekler ancak sahaya kurallardaki sporcu sayısı ile çıkacaklardır.
3- Oyuncu listeleri ile beraber veli izin belgeleri de Asya Lig organizasyon komitesine teslim edilecektir.
4- Katılımcı kulüpler her türlü yazılı ve görsel basında ayrıca sosyal medyada ve Asya Lig internet sitesinde kullanılmak üzere yüksek çözünürlükteki kulüp logolarını organizasyon komitesine göndereceklerdir.
5- Kulüp takımlarından sporcu sağlıkları ile ilgili her hangi bir belge istenmeyecek, kulüpler  velilerine doldurup imzalatacakları veli izin belgesini  organizasyon komitesine teslim edecek, her kulüp kendi sporcusunun sağlığından sorumlu olacak, ancak maçların oynanacağı salonda acil müdahale için bir sağlık personeli  ve gerekli olan sağlık çantası ile birlikte yeterli miktarda buz bulundurulacaktır.
6- Asya Lig’de mücadele edecek kategoriler şöyledir.
Gençler (U18)  (2002-2003) kontenjan yok.
Yıldızlar  (U16-2004) (U15-2005)
Küçükler  (U14-2006) (U13-2007)
Minikler  (U12-2008) (U11-2009)
Süper Minikler (U10)(2010 ve altı doğumlular)
Kulüpler istedikleri kategorilerde Asya Lig’e katılabilirler. Ancak kontenjan sınırlı olduğundan öncelik, bir önceki sezon katılan kulüpler, fazla sayıda takımla katılan kulüpler ve referans ile birlikte organizasyon komitesinin onayını alan kulüp ve takımların olacaktır.
7- Asya Lig başlamadan 1 hafta öncesine kadar katılım şartlarını yerine getirmeyen kulüpler lige katılamayacaklardır. Organizasyon komitesi, katılamayan takımların yerine yeni takımlar alma hakkını saklı tutar.
8- Lig başladıktan sonra kurallara uymayarak (Bkz. Kurallar madde 21) organizasyon komitesi tarafından ihraç edilen ya da kendi isteği ile lige devam etmeme kararı alan kulüplere hiç bir şekilde katılım bedeli iadesi yapılmayacak, kulüpler bu konu ile ilgili her hangi bir talepte bulunmayacaklardır.

kaçak iddaa